izabrana dela

izabrana dela

субота, 12. март 2011.

SRPSKI HOROR I FANTASTIKA U KINOTECI

            u okviru akcije 'u brdima, horori', jedna od retkih institucija u srbiji koja još uvek nosi prerogativ 'jugoslovenska' – dakle, bg KINOTEKA – u narednim danima predstavlja mini reviju srpskih filmova horora i fantastike. program i raspored odabranih filmova imate dole, a ezotericima naročito zdušno preporučujem da prilikom kupovine karata obavezno uzmu i MESEČNI PROGRAM KINOTEKE.
            zašto? zato što u njemu mogu naći neke zanimljive i vredne textove, kao što su:
            PRIPREMITE SE ZA SRPSKI HOROR I FANTASTIKU by vladimir ćuk
            SRPSKI HOROR NEKAD I SAD by dejan ognjanović
            HOROR U SRPSKOJ KINEMATOGRAFIJI by dušan cicvara
            O KNJIZI U BRDIMA, HORORI: SRPSKI FILM STRAVE – aleksandar radivojević
 
            a evo šta se u kinoteci daje počev od nedelje:


Nedelja 13.03.

15:00 SABIRNI CENTAR (JUG 1989)
ul. Rade Marković, Bogdan Diklić
r. Goran Marković

18:00 DAVITELJ PROTIV DAVITELJA (JUG 1984)
ul. Taško Načić, Nikola Simić
r. Slobodan Šijan

20:00 ČUDOTVORNI MAČ (JUG 1950)
ul. Rade Marković, Vera Ilić-Đukić
r. Vojislav Nanović


Ponedeljak 14.03.

15:00 MAJSTOR I MARGARITA (ITA/JUG 1972)
ul. Ugo Tonjaci (Ugo Tognazzi), Mimzi Farmer (Mimsy Farmer)
r. Aleksandar Petrović

18:00 ŠEJTANOV RATNIK (SRB 2006)
ul. Radovan Vujović, Staša Koprivica
r. Stevan Filipović

20:00 ŽIVI MRTVACI (SRB 2000) (22min)
r. Mladen Đorđević

ZONA MRTVIH (SRB/ITA/ŠPA 2009)
ul. Ken Fore (Ken Foree), Kristina Klebe (Kristina Klebe)
r. Milan Konjević, Milan Todorović


Utorak 15.03.

15:00 BOKSERI IDU U RAJ (JUG 1967)
ul. Mija Aleksić, Ljubiša Samardžić
r. Branko Ćelović

17:00 ČARLSTON ZA OGNJENKU (SRB 2008)
ul. Katarina Radivojević, Sonja Kolačarić
r. Uroš Stojanović

19:00 SVETO MESTO (JUG 1990)
ul. Dragan Jovanović, Aleksandar Berček
r. Đorđe Kadijević

21:00 VRIJEME VAMPIRA (JUG 1971) (10min)
r. Nikola Majdak

POKROV (SRB 2003) (85min)
r. Mladen Kovačević


Sreda 16.03.

15:00 KROJAČEVA TAJNA (SCG 2006)
ul. Goran Šušljik, Dragan Mićanović
r. Miloš Avramović

17:00 VEĆ VIĐENO (JUG/VB 1987)
ul. Mustafa Nadarević, Anica Dobra
r. Goran Marković

19:00 T.T. SINDROM (SRJ 2002)
ul. Nikola Đuričko, Sonja Damjanović
r. Dejan Zečević

21:00  DOSIJE PACOV (SRB 2005) (15min)
r. Mina Đukić

PACOVI U ZIDOVIMA (SRB 1994) (20min)
r. Milan Konjević

            ostatak kinotekinog programa, kao i obično, možete videti OVDE.